Działdowo.pl | Internetowy serwis informacyjny miasta Działdowa

Poniedziałek, 01.06.2026r.

Imieniny: Justyny, Anieli, Konrada

Powrót powrót

Weekend na drogach

sygnalizator świetlny policyjny

W miniony weekend w powiecie działdowskim policjanci pracowali na miejscu zdarzeń drogowych, w wyniku których dwie osoby trafiły do szpitala. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy kierowcy Forda za zbyt szybką jazdę i skierowali wniosek do sądu wobec kierowcy Hyundaia, który nie posiadał uprawnień do kierowania.

W piątek (29 maja) policjanci otrzymali sygnał Maździe stojącej na polu uprawnym w Pierławkach. Mundurowi ustalili właściciela pojazdu. Pod wskazanym adresem znajdował się mężczyzna, który powiedział policjantom, że kierował autem i w pewnym momencie stracił panowanie, po czym zatrzymał się w polu. 68. latek był trzeźwy i nie doznał obrażeń. Samochód również nie był uszkodzony i nie stwarzał zagrożenia dla ruchu pojazdów. Mężczyzna zobowiązał się zabezpieczył auto we własnym zakresie.

W tym samym dniu w Narzymiu Kolonii patrol ruchu drogowego zatrzymał kierowcę osobowego Hyundaia, którym okazał się 32. letni mieszkaniec Mławy. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, a samochód nie posiadał polisy OC oraz ważnych badań technicznych. Policjanci przerwali dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy i sporządzili wobec niego dokumentację do sądu.

W sobotę (30 maja) we Wlewsku patrol działdowskiej drogówki zatrzymał Forda, którego kierowca rażąco naruszył obowiązującą prędkość. 25. latek jechał z prędkością 114 km/h w obszarze z ograniczeniem prędkości do 60 km/h. Mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego zasilił swoje konto kierowcy w 13 punktów karnych, a jego budżet uszczuplił się o 1500 zł mandatu. Ponadto policjanci zatrzymali młodemu kierowcy elektronicznie prawo jazdy.

W niedzielę (31 maja) policjanci zostali skierowani do Filic, gdzie miało miejsce zdarzenie drogowe. Kierowca BMW, 22. latek wziął auto bez zgody i wiedzy właściciela i jadąc w kierunku Uzdowa z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad kierownicą, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w drzewo. W pojeździe oprócz kierowcy znajdował się 21. letni pasażer. W wyniku tego zdarzenia nieprzytomnego kierowcę jak i pasażera z ogólnymi obrażeniami przetransportowano do szpitala w Działdowie. Z uwagi na stan zdrowia od kierowcy pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Okazało się, że pasażer był pod wpływem alkoholu. Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

(na zdjęciu sygnalizator świetlny policyjny)

Dodał: Karol Wrombel

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close