Kalendarz wydarzeń
„Maleńka miłość” – przedstawienie w wykonaniu Zespołu teatralno-muzyczny Warsztatów Terapii Zajęciowej

Zespół teatralno-muzyczny Warsztatów Terapii Zajęciowej „Mogę wszystko” wystąpił na deskach sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie z autorskim przedstawieniem „Maleńka miłość”.
— Spotykamy się już po raz drugi. I jak to mówią, pierwszy raz to debiut a drugi to już tradycja. W tym roku wystąpiliśmy z przedstawieniem pt. „Maleńka miłość” — mówi Katarzyna Gutkowska, która napisała scenariusz, wyreżyserowała spektakl i przygotowała scenografię. — O miłości można opowiadać na wiele sposobów, zarówno z uśmiechem, jaki i refleksją. Miłość jest kluczem do wszystkiego, do spokoju, pojednania, współpracy. Kochajmy się, bądźmy sługami Bożego Miłosierdzia, pomagając sobie nawzajem.
Akcja przedstawienia dzieje się w jednej z działdowskich parafii z watykańską intrygą w tle i naszymi samorządowcami. We wszystko zamieszana jest córka kościelnego i proboszcz Dionizy. I jak to w życiu bywa nie zawsze jest pięknie, ale nadzieja i miłość są w stanie wszystko przezwyciężyć. Miłość prowadzi nas do światła i ta perspektywa daje nadzieję na nowe rozwiązania. Sztuka pełna jest metafor, symboli i najważniejszego przesłania, że fundamentem wszelkiego dobra jest miłość.
Pani Katarzyna w imieniu swoim i zespołu życzyła wszystkiego co dobre w Nowym Roku. Aktorów oklaskiwali m.in. burmistrz Grzegorz Mrowiński, wicestarosta Krzysztof Aurast, dyrektor PCPR Katarzyna Napiwocka, a także Zarząd PSONI z przewodniczącą Anną Bonisławską oraz kierownikiem WTZ Zbigniewem Dudzicem, a także przedstawiciele ŚDS z Działdowa, Lidzbarka, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, a także nasi seniorzy. Kolejny występ odbędzie się 5 i 6 lutego w Szkole Podstawowej nr 3.
Obsada: Proboszcz Dionizy – Krystian Jerzy Żuchowski, wikary – Stanisław Józefowicz, kościelny Hubert – Michał Wrombel, radny Zygmunt – Marian Zduńczyk, żona kościelnego Grażyna – Katarzyna Zdunek, córka kościelnego Magda – Paulina Jabłońska, Rada Parafialna – Anna Olszewska, Łukasz Bonisławski, policjant – Mateusz Kreński, matka i ojciec zmarłego dziecka – Dorota Klaist, Kacper Gawarzycki, akolita Tadeusz – Tadeusz Roman Polak, asystenci reżysera, terapeuci Aneta Cytlał i Michał Urbański.
Scenariusz, reżyseria i scenografia Katarzyna Gutkowska, terapeuta zajęciowy, Pracownia Muzykoterapii.
(Na zdjęciu głównym na scenie stoi grupa osób, kobiety i mężczyźni)
(Galeria zawiera 34 zdjęcia, na których widać występ na scenie, aktorów z WTZ, kobietę przemawiającą przez mikrofon, publiczność siedzącą na widowni)





























