Kalendarz wydarzeń
Chór „Our Voice” i „Chamber Orchestra” śpiewająco powitali Nowy Rok

Koncertem „Kolędnicy” rozpoczęliśmy Nowy Rok z chórem „Our Voice” oraz „Chamber Orchestra” z Olsztyna w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Błogosławionych Męczenników w Działdowie 4 stycznia 2026 i dzień wcześniej w Kościele Zbawiciela w Działdowie.
Koncert poprowadzili Piotr Kozikowski i Katarzyna Janke, którzy doskonale odnajdują się na scenie i wśród artystów.
Koncert był wyjątkowy, ponieważ nasz chór wystąpił wraz z orkiestrą olszyńskich filharmoników, zarówno w nowych, jak i tradycyjnych aranżacjach kolęd np. „Bóg się rodzi”.
Poruszający serca słuchaczy były szczególnie solowe partie wokalne Małgorzaty Wróblewskiej, wychowanki dyrygent Danuty Czeczot i chóru „Our Voice”, obecnie studentki śpewu klasycznego w Akademii Muzycznej.
Pierwsze kilka kolęd było odśpiewane a capella, następnie chórzystom towarzyszyli muzycy z „Chamber Orchestra”, których przedstawili prowadzący koncert.
Zaprezentowano również utwór pt. „Światło”, kompozycję specjalnie napisaną dla chóru „Our Voice”. Tekst jest autorstwa poetki Anny Barbary Czuraj-Struzik, muzyka i aranżacja Anna Rocławska-Musiałczyk, wykładowczyni Akademii Muzycznej w Gdańsku, kompozytorka, pianistka i dyrygentka. — Miałem niezmierną przyjemność prowadzić koncert i mogę śmiało powiedzieć, że orkiestra była anielska, chór anielski, a głos Małgosi Wróblewskiej był jak Światło Betlejemskie — powiedział Piotr Kozikowski.
Honorowy patronat nad koncertem objęli starosta działdowski Paweł Cieśliński i burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowinski.
Dyrygent Danuta Czeczot serdecznie podziękowała swoim chórzystom z „Our Voice”, solistce Małgorzacie, pozostałym solistom, „Chamber Orchestra” oraz publiczności za obecnośc. Gloś zabrał również starosta działdowski Paweł Ciesliński, który pogratulował muzykom i pani dyrygent fantastycznego występu. — Każde spotkanie z naszym chórem jest fantastycznym i uroczystym, bardzo bogatym w przeżycia wydarzeniem — powiedział Paweł Cieśliński. — A oprawa muzyczna „Chamber Orchestra” była naprawdę niesamowita.
Zapraszamy do objerzenia nagrania z całego koncertu.
(Na zdjęciu głównym chór „Our Voice” i „Chamber Orchestra”)
(Galeria zawiera 79 zdjęć, na których widać chórzystów, muzyków grających na instrumentach, dyrygent, księdza, publiczność. Koncert odbył się w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Błogosławionych Męczenników w Działdowie)





























