Kalendarz wydarzeń
Akcja wywożenia śniegu z miasta

Trwa akcja wywożenia śniegu, aby zapewnić przejezdność dróg w mieście. Jest to bardzo ważne w tak ekstremalnych zimowych warunkach, zwłaszcza dla naszego bezpieczeństwa.
Końcówka i początek roku okazały się bardzo trudne. Po wielu minionych, łagodnych zimach, nikt nie spodziewał się aż takich opadów śniegu. A to był prawdziwy atak. Co zresztą nadal widać na drogach i chodnikach. Śnieg padał nieprzerwanie i tam gdzie się odśnieżyło, za chwilę na nowo zalegała biała pokrywa. — Nieprawdą jest, że miasto nic nie robiło. Że przespaliśmy, robiliśmy od samego początku. Wszystkimi siłami i wszystkim sprzętem, jaki posiadamy — powiedział burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński. — To jest opad śniegu, jakiego nie było przynajmniej od 25 lat. Nikt w Polsce nie był na to przygotowany. Dlatego, że takie zimy odeszły do lamusa. Daje nam to jednak pewną nauczkę, myślę, że w przyszłym roku będziemy lepiej zorganizowani.
W piątek (2 stycznia) wszystkie drogi w mieści są już przejezdne. Wprawdzie jeździ się bardzo trudno, a kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. — Robimy, co możemy. Zaangażowaliśmy wszystkie siły w tym prywatnych przedsiębiorców, którzy podstawili nam wywrotki i koparki — dodaje Grzegorz Mrowiński. — Wywozimy śnieg. Chcemy, żeby towar przyjechał do sklepu, żeby można było zrobić zakupy, żeby dojechał straż pożarna, karetka.
A jeżeli ktoś ma patent jak sobie poradzić w tej sytuacji niech nie pisze na facebooku, nich przyjdzie do Urzędu Miasta i podzieli się pomysłem, jak odśnieżyć miasto w 24 godziny. A póki co, bądźmy wyrozumiali, cieszmy się zimą, dawno takiej nie było, a mimo wszystko ma ona swój urok.
(Na zdjęciu głównym moment wywożenia śniegu z miasta, widać wywrotkę i koparkę)
(Galeria zawiera 25 zdjęć, na których widać sprzęt, ciężarówki, koparki, ciągniki odśnieżające miasto)





























