12.02.2018 13:23 Wiek: 103 days
Kategoria: Sport

Wręczono sportowe wyróżnienia 2017 roku

Po latach przerwy Działdowo wróciło do tradycji organizowania Balu Sportowca, który w miniony piątek (9 lutego 2018 r.) odbył się po raz 29. Oficjalną częścią spotkania lokalnych sportowców i działaczy sportowych była Gala ogłoszenia wyników Plebiscytu na "Najlepszego Sportowca" i "Sportowy Talent". W tym roku, po raz pierwszy w historii, wręczona została również nagroda "Sportowiec Roku - Wyróżnienie Mieszkańców", o której przyznaniu zadecydowali mieszkańcy Działdowa w głosowaniu internetowym.


W 43 Plebiscycie przyznano pięć nagród dla Najlepszych Sportowców roku 2017. Otrzymali je:

 

1. Jiri Vrablik (142 pkt.)

2. Wong Chung Ting (117 pkt.)

3. Michał Karbowski (109 pkt.)

4. Martyna Konarzewska (72 pkt.)

5. Magdalena Pietruszka (42 pkt.)

 

W kategorii "Talent Roku" nagrody odebrali:

 

1. Artur Cytlał - lekkoatletyka (135 pkt.)

2. Maksymilian Miastowski (114 pkt.)

3. Mateusz Rutkowski (112 pkt.)

4. Szymon Prokopowicz (93 pkt.)

5. Bartosz Gajewski (58 pkt.)

 

Za wybitne zaangażowanie w rozwój sportu w Działdowie wyróżnienia otrzymali Gabriel Chojak i Jacek Cytlał.

 

Zdobywców tych nagród wytypowała Kapituła konkursowa, składająca się 47 osób - prezesów, trenerów, działaczy sportowych, samorządowców oraz największe gwiazdy sportu działdowskiego.

 

"Wyróżnienie Mieszkańców" otrzymała Magdalena Pietruszka, która zdobyła 266 głosów internautów. Na kolejnych miejscach w tym głosowaniu uplasowali się: Martyna Konarzewska, Leon Mederski, Mikołaj Skoneczka oraz Natalia Juchnowska. W głosowaniu wzięło udział 558 osób.

 

Uroczystość poprowadził dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Grzegorz Kaszubski. Nagrody wręczali najbardziej zasłużeni przedstawiciele sportu w Działdowie, a także Przewodniczący Rady Miasta Romuald Remiszewski, Burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński, Zastępca Burmistrza Andrzej Wiśniewski.

 

Zdjęcia: Karol Wrombel - Gazeta Działdowska