12.01.2018 08:26 Wiek: 160 days
Kategoria: Sport

Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej przed kolejnymi Igrzyskami Zimowymi

8 stycznia 2018 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie w którym wzięli udział mistrzowie i medaliści olimpijscy kilku pokoleń, ich trenerzy, działacze sportowi, przedstawiciele świata polityki, kultury, nauki, medycyny i biznesu. Honorowymi gośćmi byli Prezydent Andrzej Duda i jego Małżonka Agata Kornhauser-Duda.


Na zaproszenie PKOl-u na spotkaniu oczywiście też byłem i mogłem przekazać pozdrowienia z Działdowa, upominki od firm Dekorglass i Heinz Glas, zaprosić na V Mini Piknik Olimpijski i 60 -cie Szkoły Podstawowej Nr 2. Była także okazja porozmawiać z Parą Prezydencką o XVIII Turnieju Baseballu "Działdowo CUP 2018", no i oczywiście z medalistami olimpijskimi, gośćmi m.in. Prezesem Andrzejem Kraśnickim, Robertem Korzeniowskim, Apoloniuszem Tajnerem, Czesławem Langiem i Ryszardem Szurkowskim, Tomaszem Majewskim, Andrzejem Personem, Andrzejem Supronem, Andrzejem Rosiewiczem, Teresą Sukniewicz i wielu, wielu innymi.

 

Na spotkaniu w PKOl-u w Warszawie zebrałem w albumie "Działdowo na starej fotografii" autografy i wpisy znanych z pierwszych stron gazet najważniejszych osób w kraju. Pozdrowienia wpisali Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką, Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Prezes PKOl-u Andrzej Kraśnicki, Sekretarz Generalny PKOl Adam Krzesiński, czterokrotny złoty medalista Robert Korzeniowski, dwókrotny złoty Tomasz Majewski, złoty piłkarz Lesław Ćmikiewicz, złoty pięcioboista Dariusz Goździak, srebrni kolarze Czesław Lang, Ryszard Szurkowski, Mieczysław Nowicki, srebrny lekkoatleta Zenon Licznerski, brązowy floret Marian Sypniewski, płotkarki Grażyna Rabsztyn i Teresa Sukniewicz, Prezesi Związków Apoloniusz Tajner i Andrzej Person, profesor Michał Kleiber, dziennikarz Henryk Urbaś a zakończył listę "śpiewająco i stepująco" Andrzej Rosiewicz. Album przekazuję na licytację WOŚP w Działdowie 14 stycznia 2018.

 

Informacja: Zdzisław Ziółkowski