12.01.2018 08:11 Wiek: 160 days
Kategoria: Edukacja

Akcja psiaki w Przedszkolu nr 3

Przedszkole nr 3 w Działdowie zorganizowało kolejną, dziesiątą już edycję akcji "Pomagamy Braciom Mniejszym - psiakom bezdomniakom". W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, wychowankowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionych z Przedszkolem nr 3 szkół oraz przedszkoli, także spoza Działdowa.


Akcja ma na celu pomoc rzeczową na rzecz bezdomnych psów ze schroniska "Podaj łapę" w Tatarach oraz Fundacji EMIR, ale także uświadamianie potrzeby niesienia pomocy zwierzętom, które przez złe działania ludzi zostają porzucone i bezdomne.

 

Tegoroczna akcja zakończyła się ogromnym sukcesem - razem udało się zebrać ok. 1400 kg karmy suchej, ok. 300 kg karmy mokrej, koce, kołdry, akcesoria i zabawki dla psów.

 

Zwieńczeniem akcji była wspólna impreza, która dzięki życzliwości Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 Pana Michała Struzika odbyła się na hali sportowej. Uczestniczyli w niej także Burmistrz Miasta Działdowo Pan Grzegorz Mrowiński, Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Zbigniew Czajkowski, przedstawicielka schroniska "Podaj łapę" Pani Kinga Łubian. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili biorąc udział w tańcach, konkursach, zagadkach. Na zakończenie wykonane zostały różnymi technikami piękne prace plastyczne na temat psiaków. Niespodzianką dla wszystkich była wizyta i pokaz umiejętności tropiącego psa policyjnego wraz z opiekunem sierż. sztab. Arkadiuszem Kalisz.

 

Niezwykłe jest to, jak wielu wspaniałych ludzi, potrafiących poświęcić swój czas na niesienie pomocy jest wokół nas. Ludzi, którzy czują się odpowiedzialni za działania człowieka, otwierają swoje serca na potrzeby najsłabszych, mają w sobie ogromne pokłady empatii.

 

Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję składam serdeczne, gorące podziękowania.

 

Wsparli nas:

Nauczycielki, wychowankowie i rodzice naszego przedszkola - nr 3 w Działdowie

Przedszkole nr 4 w Działdowie

Przedszkole nr 5 w Działdowie

Szkoła Podstawowa nr 3 w Działdowie

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Gen. Sylwestra Kaliskiego w Działdowie

Zespół Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Narzymiu

Zespół Szkół nr 1 w Działdowie

Zespół Szkół  im. E. Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie

Szkoła Podstawowa w Słupie

Szkoła Podstawowa im. K. Górskiego w Burkacie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie

Sklep zoologiczny "Scooby"

 

Informacja: Przedszkole nr 3